Kelionės su gyvūnais į kitas ES šalis

Kitos ES šalys (išskyrus Airiją, Maltą)

Daugelis Europos Sąjungos šalių keliaujantiems su gyvūnais netaiko jokių papildomų reikalavimų, išskyrus tuos, apie kuriuos skaitėte skyriuje „Bendra informacija ir reikalavimai“. Papildomai reikėtų žinoti, kad:

  • prieš įvažiuojant į Suomiją, augintiniui būtina suduoti vaistų nuo echinokokozės (helmintas), kurių sudėtyje yra veiklioji medžiaga paraziquantel (pvz., tinka tabletės Drontal Plus, Droncit, Drontal cat, Cestal, Cestal cat, Dehinell Plus ir t. t.);
  • įvežti šuniukus ir kačiukus iki 12 sav. iš kitos ES šalies galima į šias valstybes: Austriją, Bulgariją, Čekiją, Daniją, Estiją, Suomiją, Kroatiją, Lietuvą, Liuksemburgą, Slovėniją, Slovakiją, Šveicariją. Keliaujant su jaunais augintiniais, gyvūno savininkas turi užpildyti deklaraciją, kurioje patvirtina, kad gyvūnas neturėjo kontakto su gamtine fauna ir neturėjo galimybės užsikrėsti pasiutligės virusu;
  • kelionės į kitas ES šalys galimos tik esant galiojančiam pasiutligės skiepui (skiepas atliekamas ne jaunesniam nei 12 sav. gyvūnui, o po šios vakcinacijos turi praeiti ne mažiau nei 21 d.).

Visais atvejais patariame kreiptis į veterinarijos gydytoją iš anksto, prieš planuojant kelionę. Konsultacija su specialistu padės išvengti nemalonių situacijų, susijusių su veterinarijos reikalavimais. Informacija dėl kelionių su gyvūnais į kitas ES šalis teikiama Jakovo veterinarijos centro registratūros telefonais (+370 5) 2105048 arba (+370 5) 2132982.

  • Russian
  • English
  • Lithuanian