Kaip su gyvūnu grįžti atgal į Lietuvą

Veterinarijos reikalavimai, kad gyvūnas galėtų grįžti atgal į Lietuvą

Jeigu Jūs kelionės metu nebuvote išvykę iš Europos Sąjungos arba keliavote į „C sąrašo“ šalį, jokių papildomų reikalavimų grįžtant atgal į Lietuvą nėra. Tačiau jei keliavote už šių valstybių ribų, reikėtų žinoti, kad grįžtant į Europos Sąjungą, Jūsų augintiniui bus taikomi tokie reikalavimai (su nedidelėmis nuolaidomis), kokie būtų taikomi tų šalių, kuriose buvote, gyvūnams, vežamiems į ES. Pagrindinis ir svarbiausias reikalavimas – gyvūnui turi būti atliktas pasiutligės antikūnių titro kraujo tyrimas. Šis tyrimas atliekamas praėjus ne mažiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 365 dienoms po paskutinio atlikto pasiutligės skiepo. Kai tyrimo rezultatas yra geras, įrašas apie tai daromas „Gyvūno augintinio pase“ ir pridedamas sertifikatas apie atliktą tyrimą. Toks tyrimas galioja visą gyvūno gyvenimą su sąlyga, kad Jūs laiku, pagal veterinarijos gydytojo nurodymus, kasmet skiepysite savo augintinį nuo pasiutligės. Šį tyrimą gali atlikti tik Europos Komisijos patvirtintos laboratorijos, tad rekomenduojame atlikti tyrimą Lietuvoje, dar prieš kelionę. Atliekant tyrimą Jakovo veterinarijos klinikoje, paslaugos kaina yra 220 Lt. Tyrimas atliekamas per 6–10 dienų, jam būtina iš anksto užsiregistruoti paskambinus registratūros telefonais (+370 5) 2132982 ir (+370 5) 2105048.

Keletas pavyzdžių keliaujant su augintiniu į užsienį

  • Jūs keliaujate atostogauti į JAV, t. y., išvykstate iš ES teritorijos, bet JAV yra įtrauktos į „C šalių sąrašą“, todėl jokio papildomo kraujo tyrimo jūsų gyvūnui atlikti nereikės;
  • keliaujate į Ukrainą ir ten gyvenančiai savo močiutei norite padovanoti su savimi atsivežtą šuniuką. Jokių papildomų rūpesčių dėl grįžimo į Lietuvą nebus, nes šis šuniukas lieka Ukrainoje, bet visus kelionės dokumentus pagal punktus 2.1 ir 2.2 Jūs turėsite įforminti;
  • keliaujate į Ukrainą atostogauti ir norite pasiimti savo šuniuką. Prieš kelionę turėsite įvykdyti visus bendrus reikalavimus (t. y., šuo privalo būti identifikuotas, turėti „Gyvūno augintinio pasą“, būti paskiepytas nuo pasiutligės ir kitų virusinių susirgimų). Taip pat prieš kelionę į Ukrainą turėsite gauti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sertifikatą kelionei, o tam, kad galėtumėte grįžti kartu su augintiniu atgal į Lietuvą, reikės atlikti pasiutligės antikūnių titro kraujo tyrimą.
ES akredituotos laboratorijos, galinčios atlikti pasiutligės antikūnių kraujo tyrimo testą.

UAB „Jakovo veterinarijos centras” organizuoja visų kelionės dokumentų įforminimą. Prašome kreiptis į registratūrą (+370 5) 2132982 ir (+370 5) 2105048.

  • Russian
  • English
  • Lithuanian