Prieš įsigyjant gyvūną

pries-isigyjant-gyvuna

Žmonėms, norintiems įsigyti gyvūną, siūlome pamąstyti prieš imantis veiksmų. Tai būtina padaryti, kad vėliau netektų gailėtis ir priimti kitokio pobūdžio sprendimų. Ne veltui vienos užsienio gyvūnų globos draugijos šūkis yra „A dog is for life, not just for Christmas“ (liet. „Šuo įsigyjamas visam gyvenimui, ne vien Kalėdoms“). Ir iš tiesų, dauguma žmonių, prieš įsigydami šunį ar katę, nesusimąsto, kad gyvūnas šalia gyvens ateinančius dešimt ar daugiau metų, juo reikės rūpintis, skirti dėmesio, jį maitinti ir prižiūrėti. Todėl prieš priimant sprendimą įsigyti gyvūną, patariame šį klausimą aptarti su visais namiškiais bei pasverti ir įsivertinti visas galimybes.

Pirmiausia reikia išsiaiškinti ar šeimos nariai nėra alergiški gyvūnams – dažniausiai alergiją sukelia gyvūno plaukai. Tuomet šuns ar katės laikyti nepatartina, nebent pasirenkama veislė, kurios atstovai neturi kailio, pvz., meksikiečių plikasis šuo, katė sfinksas ir kt.

Įvertinkite ir tai kad gyvūnu įsipareigojate rūpintis visą gyvenimą, o priežiūra reikalaus nemažai išlaidų – kasmetinė vakcinacija, profilaktikos priemonės, maitinimas, o prireikus – ir gydymas. Maža to, jei auginsite šunį, jam reikės skirti nemažą dalį savo laiko – pasivaikščiojimai, dresūra, auklėjimas ir bendravimas su šunimi turi vykti kasdien, jei norite užauginti protingą, paklusnų, integruotą į visuomenę šunį. Jei planuojate įsigyti didelį šunį, įvertinkite, ar bus pakankamai vietos jį laikyti, ar jam bus suteiktos visos reikalingos gyvenimo sąlygos. Su katėmis šiuo atveju paprasčiau, nes joms nereikalingi ilgi pasivaikščiojimai, jas lengviau prižiūrėti.

Prieš pirkdami šunį ar katę, paklauskite savęs, kokiu tikslu norite jį įsigyti. Tai ypač svarbu, kai planuojate įsigyti šunį, kadangi nuo to priklauso kokią šuns veislę, kokio dydžio, kailio ilgio ar lyties gyvūną pasirinkti. Šunų veislių yra labai daug ir labai įvairių, todėl geriausia būtų pasikonsultuoti su kinologu, dresuotoju ar veterinarijos gydytoju, kuris galėtų bent trumpai papasakoti apie vienos ar kitos veislės būdo bruožus, charakterio ypatumus. Pavyzdžiui, jei norite šuns kompaniono, jums labai tiks labradoras retriveris, o jei tokio didelio šuns laikyti sąlygų neturite, draugiją puikiai gali palaikyti mažų šunų veislių atstovai: Jorkšyro terjeras, Maltos bolonė, čihuahua ir kt.

Jei šuns norite apsaugai, aišku, rinkitės tokį, kuris gali gyventi lauke, yra tvirto sudėjimo ir charakterio, jo prigimtis saugoti teritoriją ar objektą. Tai gali būti vokiečių aviganis, Vidurinės Azijos aviganis, belgų aviganis ir kt. O štai jei sugalvojote ruošti šunį sporto varžyboms, geresnio sportininko už borderkolį, ko gero, nerasite. Medžioklei skirtos šunų veislės atstovas greičiausiai bus nelaimingas tiesiog gulėdamas ant lovos ir negaudamas darbinio krūvio pagal savo paskirtį ir prigimtį.

Trumpai tariant, kiekviena šuns veislė turi savo paskirtį, todėl prieš įsigydami šunį kruopščiai apsvarstykite aukščiau paminėtus ir kitus svarbius aspektus. Būtinai pasikonsultuokite su kinologais, dresuotojais ar veterinarijos gydytojais – jie suteiks jums naudingų patarimų, padės apsispręsti ir nesuklysti renkantis augintinį ir jo veislę.

  • Russian
  • English
  • Lithuanian