Vyresnio amžiaus šunų ir kačių sveikatos patikrinimo programa

Bet kurį susirgimą visada lengviau gydyti, kai jis yra diagnozuojamas ankstyvoje stadijoje. Pavyzdžiui, nuo onkologinių ligų, kurios yra vyresnių nei 10 metų amžiaus šunų ir kačių pagrindinė mirties priežastis (virš 50 proc. visų mirties atvejų), pritaikius tinkamą gydymą, sėkmingai pasveiksta 95 proc. pacientų, kai liga pradedama gydyti pirmoje susirgimo stadijoje. Deja, aptikus trečios stadijos onkologinę ligą, pasveiksta tik iki 5 proc. sergančių šunų ir kačių.

Taip pat daugelis vyresnio amžiaus gyvūnų turi skirtingų širdies, inkstų arba kitų patologijų, nuo kurių paciento galbūt ir negalima visiškai išgydyti, tačiau jas aptikus laiku, daugeliu atvejų galima efektyviai pristabdyti ligos progresą ir ženkliai pagerinti gyvūno gyvenimo kokybę.

Siekiant nustatyti gyvūnų susirgimus kuo ankstesnėje stadijoje, Jakovo veterinarijos centras siūlo senyvo amžiaus šunų ir kačių profilaktinio sveikatos patikrinimo programą.

Programa skirta pacientams, kurių šeimininkai nepastebi jokių gyvūno sveikatos sutrikimų, t. y., šunims ir katėms, kurie atrodo visiškai sveiki. 

Jeigu pastebite kokius nors gyvūno sveikatos sutrikimus, dėl jų turėtumėte kreiptis į veterinarijos gydytoją, nes ši programa nėra skirta akivaizdžiai sergantiems pacientams.

Patikrinimo programa sudaryta remiantis klinikos specialistų patirtimi ir išanalizavus statistinius senyvo amžiaus šunų populiacijos rodiklius, taip pat atsižvelgus į skirtingoms veislėms būdingus susirgimus bei konkrečiai veislei būdingas genetines ligas.

Pagrindinę šunų ir kačių profilaktinio sveikatos patikrinimo programą sudaro:

 • krūtinės ląstos rentgenogramos;
 • bendras šlapimo tyrimas;
 • kraujo biocheminis tyrimas (8 parametrai).

Profilaktinius kasmetinius sveikatos patikrinimus katėms ir šunims rekomenduojama atlikti:

 • 9–11 metų ir vyresnėms katėms;
 • 9–11 metų ir vyresniems 12–25 kg svorio šunims;
 • 8–10 metų ir vyresniems 25–35 kg svorio šunims;
 • 7–9 metų ir vyresniems šunims, sveriantiems 35 kg ir daugiau.

Kaip atlikti vyresnio amžiaus šunų ir kačių profilaktinį sveikatos patikrinimą?

Skambinkite klinikos registratūros telefonais (8~5) 213 29 82 arba (8~5) 210 50 48 ir registruokitės vizitui klinikoje dėl vyresnio amžiaus gyvūno profilaktinio sveikatos patikrinimo.

Reikia žinoti, kad:

 • patikrinimui atvežtas gyvūnas turi būti alkanas (tai svarbu norint gauti tikslius kraujo tyrimo rezultatus);
 • vizito metu būtina turėti gyvūno šlapimo tyrimo rezultatus (šlapimo tyrimą galite atlikti mūsų klinikos laboratorijoje darbo dienomis nuo 8 iki 13 val., tačiau jeigu suplanavote apsilankymą profilaktiniam patikrinimui kitu laiku kai laboratorija nedirba, turėsite šlapimą atvežti kitą dieną prieš arba po apsilankymo – laboratorijos darbo metu. Pageidautina, kad šlapimas būtų surinktas ne vėliau kaip 2 val. iki atvežimo į kliniką). Reikalingas šlapimo kiekis – mažiausiai 2 mililitrai.

Kai bus atlikti visi tyrimai, Jums paskambins klinikos darbuotojas ir praneš apie tyrimo rezultatus bei tolimesnes rekomendacijas, jeigu bus rastos kokios nors patologijos.

Pastaba: šio patikrinimo metu veterinarijos gydytojas neatlieka gyvūno apžiūros, nes iš anksto manoma, kad gyvūnas neturi sveikatos sutrikimų, kuriuos pastebi šeimininkas. Veterinarijos gydytojas tik įvertina atliktas rentgeno nuotraukas bei tyrimus ir pateikia savo išvadą.

Rekomenduojame vyresnio amžiaus gyvūno profilaktinį patikrinimą atlikti kartu su dantų apnašų valymo procedūra arba kasmetiniu skiepu.

 • Russian
 • English
 • Lithuanian