Šunų ir kačių sterilizacija, kastracija, laparoskopinė sterilizacija

Jakovo veterinarijos klinikoje atliekame šunų kastraciją, šunų (kalių) ir kačių sterilizaciją

Kastracija ir sterilizacija – tai chirurginė operacija ir efektyvi priemonė siekiant apsaugoti katę ar šunį nuo sveikatos problemų ateityje. Kastruoti patinai neserga prostatos ligomis, o sterilizuotos patelės (katės, kalytės) neserga gimdos uždegimu – piometra. Sterilizuotos šunų ir kačių patelės rečiau suserga pieno liaukų vėžiu, gimdos, kiaušidžių ligomis.

Geriausia kastracijos operaciją atlikti 5–6 mėn. amžiaus šunims ir katinams. Patinams kastracijos metu pašalinamos sėklidės. Patelėms atliekama sterilizacija – gimdos ir kiaušidžių pašalinimas. Kalėms sterilizaciją geriausia atlikti tarp pirmos ir antros rujos, katėms – po pirmo morčiaus praėjus ne mažiau savaitei.

operacine

Laparoskopinė sterilizacija

Jakovo veterinarijos klinikoje atliekama laparoskopinė kalių sterilizacija. Šis metodas leidžia atlikti operaciją per 2 skylutes (6 mm ir 10 mm). Atlikus laparoskopinės sterilizacijos operaciją, pacientai sveiksta daug greičiau ir jaučiasi geriau. Tiesa, laparoskopinė šunų sterilizacija yra brangesnė už tradicinę sterilizaciją.

  • Russian
  • English
  • Lithuanian