Transportavimo narvai ir nešyklės

 

Jvc Kaciu Klinika Logo
Gold
Isfm

 

Narvai ir nešyklės užtikrina saugų transportavimą tiek klientui, tiek augintiniui ir dažnai suteikia katei saugumo jausmą. Narvas turėtų būti tvirtas, saugus ir stabilus. Lengvai nešiojamas, su tyliu atidarymo mechanizmu. Konstrukcija turėtų suteikti galimybę išimti katę, jei ji neišlenda pati, arba leisti katę lengvai apžiūrėti jos narvo dugne. Narvai su nuimamu viršumi yra patogūs apžiūrai, kuomet katė yra agresyvi, serganti ar su judėjimo sutrikimu.

1

Prekyboje galima rasti daugybę nešyklių variantų. 

2

Nuotraukoje pavaizduota nešyklė atidaroma užtrauktuku. Tokiu būdu atidaroma nešyklė nesukelia katei streso.

3

Transportavimo narvas su atidengiamu viršutiniu dangčiu.

1

Katės pratinimas prie narvo. Katė turi savarankiškai, niekieno neskatinama įlipti į narvą. Tai ir yra pagrindinis tikslas. Namuose narvas turi visada būti matomoje vietoje, taip katė prie jo greičiau pripras. Į narvą galima įdėti žaislų ar skanėstų. Galima mokyti katę įlipti į narvą tam tikra balso komanda. Nuolat pratinant, narvas katei asocijuosis su teigiamomis emocijomis, bei palengvins transportavimą.

2

Jeigu katė atsisako lipti į narvą. Galima naudoti slėptuvės strategiją namų aplinkoje. Mažoje patalpoje įrenkite keletą slėptuvių bei padėkite atvirą narvą. Katė greičiausiai pasislėps narve. Galima naudoti sintetinius feromonų pakaitalus, išpurškiant narvą 30 minučių prieš kelionę – katė jausis ramiau. Į narvą padėkite mėgstamą žaislą ar antklodėlę. Negalima katės vaikytis, bei per prievartą patalpinti į narvą. Pamažu raginant, katė pati į jį įlips. Galima nuiimti viršutinę narvo dalį ir katei įlipus palengva uždengti. Svarbu atminti, kad katė į narvą turi įlipti savarankiškai!

3

Narvas automobilyje. Prieš kiekvieną kelionę naudinga pasipraktikuoti kaip teisingai išimti ar įdėti narvą į automobilį. Pirmiausia reikėtų praktikuotis su tuščiu narvu, tam kad įsitikintume, kad narvas nėra per daug kratomas ar trankomas ( kas ir sukelia katei papildomo streso ). Kelionės metu, narvą pritvirtinkite prie automobilio grindų arba tvirtai prisekite saugos diržais. Judantis narvas gali išgąsdinti katę. Jį galima uždengti rankšluosčiu ar pledu, kad išvengtumėte vizualinių dirgiklių.

 

 

  • Russian
  • English
  • Lithuanian