Kompiuterinė tomografija šunims ir katėms

SIUNTIMO FORMA radiologija 2022

Džiaugiamės, kad nuo 2014 m. spalio mėnesio pirmieji Lietuvoje pradėjome atlikti kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimus šunims ir katėms.

Kompiuterinė tomografija šunims ir katėms atliekama nauju, šiam tikslui įsigytu SIEMENS firmos kompiuteriniu tomografu SOMATOM Spirit.

Kas yra kompiuterinė tomografija (KT)

Kompiuterinė tomografija – radiologinės diagnostikos tyrimas, kurį atliekant naudojama jonizuojanti spinduliuotė. Tiriant kompiuteriniu tomografu gaunamas tiriamosios srities skersinio pjūvio dvimatis vaizdas. Esant būtinybei galima atlikti daugiaplanes ir trimates rekonstrukcijas. Atliekant tyrimą tiriamoji sritis skenuojama plonais sluoksniais, todėl gydytojas gali labai tiksliai nustatyti ligos židinį ir išplitimą.

Kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimų panaudojimo atvejai

Kompiuterinė tomografija naudojama kada įtariami susirgimai ar patologijos, kurių negalima diferencijuoti paprastos rentgenologijos pagalba.
1. Galvos patologijas nustatyti. (insultas, galvos smegenų navikiniai susirgimai, hidrocefalija ir t.t.)
2. Stuburo patologijų diagnostikai. (stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržos, stuburo ir stuburo smegenų onkologiniai susirgimai, slankstelių išsivystimo patologijos ir t.t.)
3. Krūtinės ląstos patologijos. (navikiniai susirgimai, krūtinės ląstos vaskuliarinės patologijos, plaučių patalogijos ir t.t.)
4. Pilvo ląstos patologijos (urinarinės sistemos patologijos, pvz. šlapimtakių ektopija, onkologinių susirgimų diagnostika, kai ultragarso pagalba negalima nustatyti kokios kilmės naujadaras yra aptiktas, portosisteminiai šuntai)
5. Sąnarių, galūnių, minkštųjų audinių ir kraujagyslių patologijos.

Kaip atliekami kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimai

Pats kompiuterinės tomografijos tyrimas vyksta greitai, gyvūno skenavimas užima iki 1 minutės, bet tyrimas atliekamas tik narkotizuotam (miegančiam) gyvūnui, todėl bendras tyrimo laikas gali užtrukti ir 30-40 min., nes reikia laiko, kad gyvūnas užmigtų ir po to atsibustų. Visais atvejais, kai KT tyrimas planuojamas iš anksto, gyvūną reikia nemaitinti 10-12 val. iki paskirto tyrimo laiko, taip pat pageidaujama neduoti vandens 2 val iki tyrimo.

Kaip užsiregistruoti kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimui

Ar gyvūnui reikia skirti KT tyrimą sprendžia veterinarijos gydytojas. Tyrimas skyriamas tais atvejais, jei kiti vizualinės diagnostikos būdai (rentgenas, ultragarso tyrimas, endoskopija) negali padėti nustatyti diagnozės.

Užsiregistruoti tyrimui galima klinikos registratūroje tel. (+370 5) 2132982 ir (+370 5) 2105048. Tyrimą atlieka veterinarijos gydytojai Jakov Šengaut ( dr@vetmed.lt) ir Marius Aniškevičius ( marius@vetmed.lt). Jei kreipsitės į gydytojus el.paštu, būtinai nurodykite savo telefono numerį. Tyrimo aprašymas dažniausiai paruošiamas darbo dienos bėgyje ir atsiunčiamas savininkui ir gydančiam gyvūną veterinarijos gydytojui paros bėgyje.

  • Russian
  • English
  • Lithuanian