RIMADYL kramtomosios tabletės šunims sąnarių skausmui ir lėtiniam uždegimui slopinti

INFORMACINIS LAPELIS

RIMADYL 20 mg, kramtomosios tabletės šunims

RIMADYL 50 mg, kramtomosios tabletės šunims

RIMADYL 100 mg, kramtomosios tabletės šunims

1. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE ŠALYSE ATSAKINGO GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR ADRESAS

Rinkodaros teisės turėtojas:

Pfizer Animal Health MA EEIG
Ramsgate Road,
Sandwich,
Kent CT13 9NJ,
Jungtinė Karalystė

Vaisto serijos gamintojas:

Pfizer Animal Health SA
Rue Laid Burniat 1,
1348 Louvain-la-Neuve,
Belgija
2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS

RIMADYL 20 mg, kramtomosios tabletės šunims

RIMADYL 50 mg, kramtomosios tabletės šunims

RIMADYL 100 mg, kramtomosios tabletės šunims

3. VEIKLIOJI (-SIOS) IR KITOS MEDŽIAGOS

Vienoje tabletėje yra:

veikliosios medžiagos:

karprofeno 20, 50 arba 100 mg.

4. INDIKACIJA (-OS)

Šunims skausmui ir lėtiniam uždegimui slopinti, pvz., sergant degeneracinėmis sąnarių ligomis.

Galima naudoti pooperaciniam skausmui slopinti.

5. KONTRAINDIKACIJOS

Negalima viršyti nurodytų dozių.

Iš kačių organizmo nesteroidinės medžiagos nuo uždegimo (taip pat ir karprofenas) išsiskiria lėčiau nei iš šunų, o terapinis indeksas yra siauresnis. Nesant specifinių duomenų dėl RIMADYL tablečių naudojimo katėms, joms vaisto naudoti negalima.

Negalima naudoti širdies, kepenų, inkstų ligomis, skrandžio ir žarnyno opalige ar kraujuojant į virškinimo traktą, kraujo ligomis sergantiems ar jautriems karprofenui gyvūnams. Kaip ir naudojus kitas nesteroidines medžiagas nuo uždegimo, retai gali pasireikšti inkstų arba idiosinkrazinės kepenų nepalankios reakcijos.

Kartu su preparatu ir po to dar 24 val. negalima duoti kitų nesteroidinių medžiagų nuo uždegimo. Kai kurie NVNU gali būti stipriai bejungiantys su kraujo plazmos baltymais ir konkuruoti dėl to su kitais vaistais, todėl gali didėti toksiškumas.

6. NEPALANKIOS REAKCIJOS

Eksperimentiniais ir klinikiniais tyrimais nustatyta, kad karprofenas šunų virškinimo trakto opas sukelia retai ir tik naudojamas gerokai didesnėmis nei rekomenduotina dozėmis.

Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį, būtina informuoti veterinarijos gydytoją.

7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS

Šunys.

8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS (-AI) IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI

Vaistą reikia sušerti. Tabletės yra skanios ir dauguma šunų jas noriai ėda.

Rekomenduotina pradinė paros dozė yra 2–4 mg karprofeno 1 kg kūno svorio, kurią galima sušerti vienu metu arba padalinti pusiau ir duoti du kartus. Sumažėjus simptomams, po 7 d. paros dozę galima sumažinti iki 2 mg karprofeno 1 kg kūno svorio ir skirti vieną kartą per parą.

Gydymo trukmė priklauso nuo klinikinio atsako. Gydant ilgai, būtina nuolatinė veterinarijos gydytojo priežiūra.

9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO

Vaisto naudojimas jaunesniems kaip 6 sav. amžiaus ar seniems gyvūnams gali kelti papildomą riziką. Jei vaisto negalima neskirti, gali tekti mažinti dozes ir kruopščiai kliniškai gyvūną stebėti.

Būtina vengti naudoti vaistą gyvūnams esant dehidracijai, padidėjus ar sumažėjus kraujospūdžiui, nes tuomet atsiranda didesnė galimybė pasireikšti inkstų toksiškumui.

Būtina vengti naudoti kartu su potencialiai nefrotoksiškai veikiančiais vaistais.

Nesteroidinės medžiagos nuo uždegimo gali slopinti fagocitozę, todėl gydant gyvūną, kuriam yra uždegimas, susijęs su bakterine infekcija, vienu metu reikia taikyti tinkamą antimikrobinį gydymą.

Nesant specialių tyrimų, šuningoms kalėms naudoti negalima.

Apie jokią reikšmingą karprofeno sąveiką su kitais vaistais nėra pranešta. Karprofeno ūminio toksiškumo reikšmingai gyvūnams neveikė penkiolika dažniausiai naudojamų (ar plačiausiai paplitusių) vaistų – acetilsalicilo rūgštis, amfetaminas, atropinas, chlorpromazinas, diazepamas, difenhidraminas, etilo alkoholis, hidrochlortiazidas, imipraminas, meperidinas, propoksifenas, pentobarbitalis, sulfisoksazolis, tetraciklinas ir tolbutamidas.

Nepaisant, kad karprofenas ir varfarinas gali jungtis su kraujo plazmos baltymais, atidžiai gyvūną stebint vienu metu juos naudoti galima, nes jie jungiasi prie skirtingų žmogaus ir galvijų kraujo serumo albumino vietų.

Specifinių priešnuodžių karprofenui nėra. Perdozavus būtina taikyti palaikomąją terapiją, kaip ir perdozavus kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

Kadangi tabletės yra skanios, jas būtina laikyti saugiai. Prarijus didelį tablečių kiekį, gali pasireikšti sunkios nepalankios reakcijos. Jei įtariama, kad šuo (ar katė) suėdė daugiau tablečių nei rekomenduotina dozė, būtina kreiptis į veterinarijos gydytoją.

10. IŠLAUKA

Nenumatyta.

11. SPECIALIEJI LAIKYMO NURODYMAI

Saugoti nuo vaikų.

Laikyti sausoje vietoje, saugoti nuo šviesos.

12. SPECIALIEJI NURODYMAI

Nėra.

13. SPECIALIOS NESUNAUDOTO VETERINARINIO VAISTO AR ATLIEKŲ NAIKINIMO NUOSTATOS, JEI BŪTINA

Nesunaudotas veterinarinis vaistas ar su juo susijusios atliekos turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus.

14. INFORMACINIO LAPELIO PASKUTINIOJO APROBAVIMO DATA

2011-09-14

15. KITA INFORMACIJA

Parduodama be recepto.

Norint gauti informacijos apie šį veterinarinį vaistą, prašome susisiekti su rinkodaros teisės turėtojo vietiniu atstovu.

  • Russian
  • English
  • Lithuanian